• цифрова мережа
  • WiFi
  • Тест швидкості

Цифрова мережа в квартирі - Wi-Fi, Інтернет, Телебачення і Онлайн сервіси

Цифрова локальна мережа дозволить Вам отримати одночасно якісний доступ до інтернет-сервісів з комп'ютера, ноутбука, телеприставки та інших пристроїв в будь-якій точці квартири.

На сьогоднішній день оптимальним рішенням при виборі Інтернет оператора (провайдера), для мешканців Львова, є високошвидкісний, сучасний та стабільний Інтернет "ЛАННЕТ". Ми використовуємо технологію FTTB (Fiber to the Building) — волокно до будівлі і так само експлуатуємо обладнання від провідних виробників мережевих рішень, що дозволяє нам гарантувати заявлену швидкість для своїх абонентів.

При побудові цифрової мережі в вашому приміщеннні в першу чергу ми рекомендуємо використовувати кабельне з'єднання, так як воно володіє більшими перевагами: більшою швидкодією, меншими затримками і відсутністю проблем з бездротовими перешкодами.

При побудові бездротової цифрової мережі рекомендуємо звернути увагу на те, як встановити пристрої, щоб було якнайменше перешкод для передачі WI-FI сигналу.

Найпоширеніші причини, що впливають на роботу бездротових мереж
  • Інші Wi-Fi-пристрої (точки доступу, бездротові камери та ін.), що працюють в радіусі дії вашого пристрою і використовують той же частотний діапазон.
  • Bluetooth-пристрої, що працюють в зоні покриття вашого Wi-Fi-пристрою. Bluetooth-пристрої працюють в тому ж частотному діапазоні, що і Wi-Fi-пристрої, - 2.4 ГГц, отже, можуть впливати на роботу Wi-Fi-пристроїв.
  • Великі відстані між Wi-Fi пристроями. Необхідно пам'ятати, що бездротові пристрої Wi-Fi мають обмежений радіус дії. У приміщенні дальність дії бездротової точки доступу може бути обмежена кількома десятками метрів - залежно від конфігурації кімнат, наявності капітальних стін і їх кількості, а також інших перешкод.
  • Перешкоди. Різні перешкоди (стіни, стелі, меблі, металеві двері і т.д.), розташовані між Wi-Fi-пристроями, можуть частково або значно відображати / поглинати радіосигнали, що призводить до часткової або повної втрати сигналу. Всередині приміщення створювати перешкоди радіосигналу також можуть дзеркала і тоновані вікна. Навіть людське тіло послаблює сигнал приблизно на 3 dB. Наприклад, звичайне дзеркало є серйозною перепоною для сигналу Wi-Fi. З цієї причини за дзеркальною шафою купе або за звичайним дзеркалом на стіні може утворитися “мертва зона”, де сигнал буде значно послаблений або повністю відсутній. Тому якщо ви вирішете сховати роутер у дзеркальну шафу, не дивуйтесь, якщо сигнал значно послабне або зникне.
  • Різноманітна побутова техніка, яка працює в зоні покриття вашого Wi-Fi пристрою.
    • Мікрохвильові СВЧ-печі. Ці прилади можуть послаблювати рівень сигналу Wi-Fi, тому що зазвичай також працюють в діапазоні 2,4 ГГц. Щоб уникнути можливих труднощів з Wi-Fi під час роботи мікрохвильової печі, розташуйте її якомога далі від звичних місць, де ви користуєтесь Wi-Fi.
    • Бездротові миші, радіо-няньки, бездротові динаміки, бездротові телефони та інші бездротові пристрої. Ці прилади працюють в діапазоні 2,4 ГГц і дають перешкоди, в результаті чого погіршується якість зв'язку Wi-Fi.
    • Cлід пам'ятати, що будь-яка бездротова Wi-Fi мережа працює зі швидкістю найповільнішого з підключених пристроїв. Тому навіть найпотужніший роутер буде знижувати швидкість, якщо хтось буде використовувати застарілі або повільно працюючі пристрої.
    • Тепла підлога може стати ідеальним екраном, що повністю гасить сигнал WI-FI. У цьому випадку ми радимо використовувати Точки доступу, ретранслятори або PLC-адаптери.
Втрати сигналу WI-FI при подоланні перешкод з різних матеріалів
Скло – 10%
Гіпсокартон – 15%
Деревина – 15%
Цегла – 25%
Бетон – 50%
Залізобетон – 75%
Залізна плита – 95%

Щоб бути впевненим у покритті, за можливості встановіть роутер у центрі тієї площини, де ви плануєте користуватися мережею. Наприклад, якщо ви не плануєте користуватися бездротовим зв'язком у коморі або ванній кімнаті, намагатися покрити ці площини немає сенсу. У будь-якому випадку радимо перш за все перевірити, як працює мережа без додаткових пристроїв, та у разі потреби придбати додаткове обладнання.

При виборі роутера потрібно знати

Потрібно розуміти що wi-fi роутер, крім антен має ще процесор, оперативну пам'ять і операційну систему і що все це в сумі визначає кінцеву якість (продуктивність, стабільність, функції), бо кожен з елементів начинки роутера має свої характеристики.

У зв'язку з цим, роутер так само як і будь-який комп’ютер вміє нагріватися, виснути, перезавантажуватися і страждати іншими типовими комп'ютерними хворобами, викликаними неякісної начинкою і дешевим виконанням.

Пристрій зі слабкою начинкою легко буде створювати Вам тисячі проблем, найнеприємніше з яких це:
  • Мала швидкість роботи Wi-Fi і мала зона покриття
  • Мала швидкість (як кажуть, - "роутер ріже швидкість"), тобто замість, скажімо, заявлених за тарифом 100/100 Mbit/s в обидві сторони (закачування / віддача), він видає 49/34 Mbit/s. І вина в цьому не провайдера, а саме пристрою
  • Постійні зависання, перезавантаження, обриви з'єднання. Особливо актуально при роботі з торрентами
  • Відсутність будь-яких цікавих і корисних функцій, на зразок підключення флешки, мережевого принтера, підтримки DDNS, VPN, NAT і інших радощів життя.
  • Слабкий захист від вірусів, вторгнень і іншого, бо на дешевих маршрутизаторах рідко стоїть хороший фаерволл

Як вибрати роутер

Технічні характеристики.
  • Якщо Вам критична зона покриття Wi-Fi, то звертайте увагу на кількість антен, - як мінімум їх повинно бути дві (краще 3 і більше)
  • Якщо Вам важлива швидкість Wi-Fi і якість (стабільність) з'єднання, а так само "пробивання" сигналом стін, то антени повинні бути виключно зовнішні (не внутрішні), тобто стирчати з корпусу
  • Якщо Вам важливо все вище перелічене і кількість бездротових пристроїв, які може підтримувати маршрутизатор одночасно на повній швидкості, то потужність його (роутера) передавача і / або антен (як правило, вказані в одиницях dBM) повинні бути не менше (сумарно) 15 dBM і чим це значення більше, - тим краще, швидше і більше (якщо можна так висловитися) бездротового зв'язку Ви отримаєте.
Стандарти WiFi.
  • 2,4 ГГц
  • 5 ГГц.

2,4 ГГц - це найбільш старі мережі і вони є (використовуються) зараз буквально всюди. Зате на повну йде перехід на новий частотний діапазон 5 Ггц.

Основні переваги 5 Ггц, які побачить звичайний користувач: практично повна відсутність перешкод, а це значить стабільна робота Wi-Fi з'єднання, і вище швидкість інтернету по Wi-Fi.

Найкраще купувати домашній роутер, який може працювати і з 2,4, і з 5 ГГц частотами

Важливим критерієм, після характеристик, є відгуки.
  • Перше, на що варто звернути увагу, це згадки того, що він "ріже" швидкість. Як правило, про реально слабенькі пристрої пишуть відразу і дуже багато
  • Друге, на що варто звернути увагу, - стабільність роботи, тобто, якщо пишуть, що роутер зависає, перезавантажується або обрізає швидкість, то очевидно, що його начинка просто не справляється з навантаженням, а значить, девайс далекий від ідеалу і, швидше за за все, проблем з ним у Вас буде багато

Реальна швидкість з'єднання, яка використовується в технології WI-FI

Чому швидкість передачі даних по Wi-Fi нижче обіцяної швидкості 300 Мбіт/с (або 150 Мбіт/с)?

В технічних характеристиках будь-якого роутера вказані бездротові можливості роутера, швидкість wi-fi. Найпоширеніші це 150 Мбіт/сек і 300 Мбіт/сек.

300 Мбіт/с - максимальна швидкість роботи на фізичному рівні за стандартом IEEE 802.11n при з'єднанні з адаптерами, що використовують два просторових потоку і канал 40 МГц для прийому і передачі. Дійсна швидкість передачі даних в бездротовій мережі залежить від особливостей і налаштувань клієнтського обладнання, числа клієнтів в мережі, перешкод на шляху проходження сигналу, а також наявності інших бездротових мереж і радіоперешкод в тому ж діапазоні.

150 Мбіт/с - максимальна швидкість роботи на фізичному рівні за стандартом IEEE 802.11n при з'єднанні з адаптерами, що використовують один просторовий потік і канал 40 МГц для прийому і передачі (при використанні каналу 20 МГц швидкість буде не вище 72 Мбіт/с).

Почнемо з того, що багато користувачів невірно орієнтуються на швидкість підключення в мегабітах в секунду (Мбіт/с), яке відображається в рядку Швидкість (Speed) на закладці Загальні (General) у вікні Стан (Status) бездротового з'єднання в операційній системі Windows.

Дана цифра показує швидкість яка використовується в даний час в рамках обраного стандарту. А реальна швидкість передачі даних нижче канальної приблизно в 2-3 рази. Різниця між швидкістю підключення і реальними показниками пояснюється перш за все великим обсягом службових даних, втратами мережевих пакетів в бездротовому середовищі і витратами на повторну передачу. Реальна швидкість також залежить від налаштувань точки доступу, числа одночасно підключених до неї клієнтських бездротових адаптерів та інших факторів.

Тест швидкості